2023 מרצדס-AMG C63 לעשות שינוי מנוע רדיקלי – הבלוג של מרצדס בנץ

4
2023 מרצדס-AMG C63 לעשות שינוי מנוע רדיקלי – הבלוג של מרצדס בנץ

צמצום המנוע פירושו בדרך כלל איבוד צילינדר או שניים, אבל דור ה-W206 הקרוב של מרצדס-AMG C63 עושה הפחתה קיצונית יותר. נעלם ה-V-8 כפול מגדשי הטורבו של המכונית הישנה ונכנס לארבעה צילינדרים הכלאה ומוגדש טורבו. אבל, לפני שכולנו מתעצבנים יותר מדי על פטירתו של אחד המנועים האהובים עלינו, בואו נשקול את הסיבות להיות אופטימיים לגבי החדש.

ה-C63 הבא ישתמש בגרסה המותקנת לאורך של M139 מוגדש טורבו 2.0 ליטר inline-4, אשר, בצורה רוחבית, מניע את ה-CLA45 וה-GLA45 של AMG. כמו ביישומי האורך האחרים שלו ב-SL43 וב-C43, ל-C63 יהיה מגדש טורבו חשמלי 400 וולט (או e-turbo), מעט העברת טכנולוגיית ספורט מוטורי מכוח הפורמולה 1 של M-B. מנוע קטן המותקן ישירות על ציר הטורבו יוכל להאיץ את המדחס כדי לספק דחיפה לפני שגזי הפליטה יתחילו לזרום. AMG אומרת שניתן יהיה לשמור על הטורבו מסתובב גם כשהמנוע פועל בסרק כדי להבטיח תגובת מצערת מיידית.

אספקת ה-400 וולט כדי לגרום לזה לקרות מגיעה מהסוללה שמניעה מערכת היברידית שמניעה בתורה מנוע חשמלי המותקן מאחור. המנוע יניע את הסרן האחורי דרך תיבת הילוכים משלו בעלת שני הילוכים, אשר עוברת ליחס העליון שלה בסביבות 87 קמ”ש. המנוע מוסיף למומנט הנמסר מארבעת הצילינדרים דרך גל ההינע הרגיל.

תפוקת המנוע יכולה להישלח גם לסרן הקדמי הודות לחיבור חבילת מצמד באוטומט בת תשעה הילוכים, וניתן להזיז את המומנט החשמלי קדימה על ידי היפוך יעיל של זרימת המומנט בתוך קו ההינע. מארז סוללות קטן (תחשוב, קיבולת שמישה של 5.0 קילוואט-שעה או יותר) ממוקם מעל יחידת ההנעה האחורית כדי לסייע בחלוקת המשקל, והוא יכול לספק 201 כוחות סוס עד 10 שניות בכל פעם.

נצטרך לחכות עד שה-C63 החדשה תיחשף רשמית כדי לקבל את המספר הסופי, אבל AMG מבטיחה שמנוע ארבעת הצילינדרים יפיק לפחות 442 כוחות סוס. הנתון המשולב עם המנוע החשמלי אמור להפיק כוח במכונית החדשה לפחות כמו ה-V-8 עם 503 כ”ס בדגם היוצא. המערכת ההיברידית תשולב מאוחר יותר גם עם ה-V-8 בנפח 4.0 ליטר כדי ליצור מערכת הנעה 73 AMG שרירית עוד יותר עבור דגמי AMG גדולים יותר. נראה את ה-C63 השנה ונצפה שמחירו יתחיל בקצת יותר מ-70,000 דולר.

פוסטים דומים

Leave a Reply