2022 Mercedes-Maybach S 580 First Drive – Mercedes Benz Blog

1
2022 Mercedes-Maybach S 580 First Drive – Mercedes Benz Blog

אני לא יכול שלא לצחקק לעצמי בשיטוט במרצדס-מייבאך S 580 2022. הוא כל כך טוב במטרה המיועדת לו. בדיוק כמו שפורשה 911 היא לביצועים, ה-Maybach העדכנית היא יוקרה כוללת.

הרבה מהטוב של מייבאך הוא בזכות המצוינות של ה-S קלאס החדשה. חידושים טכנולוגיים כמו היגוי גלגלים אחוריים, E-Active Body Control ומערכות התוכנה העדכניות ביותר של MBUX, כולם מצויים ב-S-Class החדשה, מקימים קומה גבוהה מאוד לגרסת מייבאך של המכונית. וכן, כשאתה משלם את מחיר הבסיס המופקע של ה-Maybach S 580 של 185,950 דולר, אתה מקבל הרבה יותר מסתם חווית S-Class סטנדרטית.

הופעות הן חצי מהקרב עם יאכטות מגה יוקרתיות כמו המכונית הזו. הרולס-רויס והבנטלי של העולם אדירים על הכביש, והמרצדס-מייבאך הזו מציגה קרב טוב. הכל מתחיל עם בסיס הגלגלים הארוך יותר ב-7 אינץ’, שאת רובו תראו מיוצג ב”דלתות הנוחות האחוריות”. ואנחנו מתכוונים ל”נוחות” – הם נפתחים או נסגרים באופן אלקטרוני באמצעות מתג על התקרה או באמצעות נגיעה בידיות הדלת הקופצות. גריל מסיבי בסגנון רדיאטור מחליף את הגריל המאופק יחסית ב-S-Class הרגילה. עמוד ה-C זקוף יותר ב-Maybach, והוא כולל לוגו Maybach מואר שמזכיר לכולם כמה אתה עשיר, אפילו בלילה.

ולבסוף, יש את הצבע הדו-גוני עוצר הנשימה לחלוטין – בתמונה בשחור Obsidian/Manufaktur Diamond White כאן – שעולה 12,750 דולר נוספים, אבל באמת שווה את המטבע. רובוטים מרססים תחילה את כל הגוף בצבע של החצי התחתון, ואז קו ההפרדה נצבע ביד לפני שגם אותו וגם החלק התחתון של המכונית מוסווה לצבע העליון שייושם ביד על ידי הציירים המומחים של מרצדס. יש המון שלבים שפשוט נותרו בחוץ, אבל דעו שהתהליך יכול לקחת עד שבוע בחנות הצבעים המותאמת אישית לפני שהגוף יוחזר לתהליך הייצור הרגיל.

התוצאה הסופית של כל השינויים הללו היא מכונית סדאן שהיא גם שונה מאוד באופייה אבל גם ניתנת לזיהוי בתור ה-S קלאס שהיא מבוססת עליה. זה גם מרשים ועשיר למראה כמו Bentley Flying Spur, אז אל תדאגו להיות חורגים בחניון הקאנטרי קלאב.

ההחלטה באיזה מושב לשבת – מושב הנהג, או המושב האחורי דמוי טרקלין – בדרך לקאנטרי קלאב כאמור עשויה להיות ההחלטה הקשה ביותר שכל בעל Maybach S 580 יצטרך לקבל בכל יום נתון. הנהג בנו בהחלט מוצא את מושב הנהג מפתה למדי. בהיותו ה-S 580, הוא מופעל על ידי אותו V8 טווין-טורבו בנפח 4.0 ליטר שנמצא מתחת למכסה המנוע של ה-S-Class הרגילה – ה-V12 עדיין קיים, אם אתה חייב. ה-Maybach סוחב תוספת של 472 ק”ג לעומת ה-S 580 הרגילה, אבל הסדאן העצומה עדיין שועטת בין 0 ל-60 קמ”ש ב-4.7 שניות. יש מצב למחצה הפעלה שמביא תזוזות של סטירות משענת הראש, וזה פשוט מטופש. הודות למתלי E-Active Body Control הסטנדרטיים, הוא אפילו מתמודד בצורה מזעזעת במצב “ספורט” כשדוחפים אותו. עם זאת, מהירות ואחיזה מקסימלית הם לא מה שעוסק ב-Maybach.

המקום שבו מרצדס-מייבאך מצטיינת הוא כשאתה מכניס אותה למצב הנעה “מייבאך” הייחודי שלה, ולוקח את זה בקלות. כאן, כוונון המאיץ עדין יותר; תיבת ההילוכים בת 9 הילוכים מוכנסת לתצורת “הילוך נמוך”, והמכונית מתחילה בהילוך שני. בנוסף, המתלים רפויים למצב נוחות “מקסימום” כדי להפוך את הנסיעה לחלקה ככל האפשר בכל המושבים. חווית הנהיגה המקבילה היא מפנקת ובעלת השפעה נמוכה על מי שנמצא במכונית ככל שתהיה. כמעט בלתי אפשרי להפר את השקט, כי כל קלט מוביל לפלט שלא כל כך ישבש את לגימת הקפה שלך. “חלק” היא לא מילה מספיק כוחנית כדי לתאר את מה שמרצדס הנדסה כאן. אפילו הבלמים מתקדמים יותר מ-S-Class רגילה, מה שמביא להאטות ועצירות חינניות ביותר. אבל איכשהו, הם לא מרגישים עיסתיים או חסרי תחושה – זה באמת די מיוחד.

מערכת הסטרטר-גנרטור המשולבת עושה עבודה בלתי מורגשת ברקע, מכבה את המנוע בכל פעם שזה מיותר, ומדליקה אותו שוב ברגע. לעולם לא תדע באמת מתי המנוע כבה או מתניע שוב אם לא היו הודעות גם בלוח המחוונים. הגענו באמת לנקודה של טכנולוגיית התחלה/עצירה מתקדמת ללא תפרים.

החבילה העצומה של מערכות סיוע לנהג של מרצדס משחקות כאן במיטבן כדי להפחית את הלחץ והעייפות של הנהג. עם זאת, מה שהופך את ה-Maybach למיוחד עוד יותר מרובם, הוא איך הוא מגיב כאשר תנאי הדרך עוברים לאלה שפחות אדיבים למערכות איתור נתיב או שמירת נתיב. סיום נתיבים פתאומי, סימון נתיב חסר, מעברים מוזרים של אזורי בנייה ומצבים אחרים יכולים לגרום למערכות הסיוע לנהג לעשות דברים מוזרים (לעיתים רעים). לא משנה באיזה מצב קדחתני עבר מייבאך בפיילוט, הוא לא יופעל לבצע כל מהלכים לא יציבים או לא אנושיים. במקום צורך לכבות במהירות את מערכות שמירה על הנתיב והכבישים השונות בתנאי כביש גרועים כפי שחייבים לעשות ברוב המכוניות, אפשר היה פשוט לסמוך על ה-Maybach שתשמור על קור רוח.

כמובן, המקום היחיד שבו אתה יכול להיות ב-Maybach עם סיכוי אפסי למטרד או הפרעה הוא המושב האחורי, בהנחה שאתה מפרט את חבילת ה-Executive Rear Seat Package Plus של $6,000. בהשוואה למייבאך הקודם, לחדש יש יותר מרווח לרגליים, מרווח ראש ומרפקים – לא כאילו זו הייתה בעיה קודם, אבל זה עדיף בכמה עשיריות אינץ’ לכל כיוון.

ניתן להכניס את המושב האחורי למצב נינוח מלא שלו – מקסימום 43.5 מעלות – בלחיצת כפתור בלבד שמזיזה את מושב הנוסע הקדמי קדימה, משכיב אותך כל הדרך אחורה ומניח שתי משענות (אחת בקיצור ואחד לאנשים גבוהים יותר). שני המושבים כוללים תוכניות עיסוי רבות הניתנות לבחירה באמצעות הטאבלט המונח בקונסולה המרכזית או המסך בגב משענת הראש הקדמית. חדש לדור זה הוא פונקציית עיסוי שוק, כך שתוכל לצחוק בצייתנות לבעלי מייבאך מהדור הקודם שלא יקבלו עיסוי שוק במכונית שלהם. המושב עצמו, משענות היד ואפילו משענת הראש מחוממים כדי לשמור אותך בחיבוק חם ומנומנם. בנוסף, מחזיקי הכוסות מחוממים ומקוררים כדי לשמור על המשקה שלך בטמפרטורה הרצויה. אפילו הכניסה היא קלושה, שכן מייבאך הוסיף שומרי חגורות בטיחות חדשים כדי לשים את החגורה במקום נוח יותר לאחיזה.

עסקים נעשים בקלות מאחור הודות למגשים מצופים עור שמאוחסנים בקונסולה המרכזית והרבה יותר שקעי חשמל ממה שכל אחד יזדקק אי פעם, אבל ליהנות זה קל באותה מידה. ניתן לבחור אפשרות למקרר של 1,100 דולר, ואם אתה כל כך נוטה, חלילי השמפניה המצופים בכסף ממותג Maybach הם 3,200 דולר יותר. הגבר את מערכת הסאונד ההיקפית של Burmester 4D, והבס ממש ירטיט אותך. מהודים המובנים במשענת הגב של כל מושב שולחים גלים בכל הגוף, גורמים לך להרגיש כאילו אתה עומד ליד הרמקולים בקונצרט מטאל כבד. זוהי חווית שמע ברכב שלא דומה לשום דבר שחוויתי בעבר, אבל המושבים הרוטטים בהחלט לא יהיו עבור כולם – למרבה המזל, אתה יכול לכבות אותם או להתאים את עוצמתם כרצונך.

מלבד בורמסטר, מייבאך החדש מובטח כשקט אפילו יותר מהקודם. רעשי צמיגים, רוח או כביש שהייתם חווים בכלי רכב אחרים מצטמצמים ללחישה, ומשאירים אתכם בפקעת של דממה שתהיה מאושרת במשך שעות על גבי שעות. ל-EQS אולי יש יתרון ברעשי המנוע וברעידות הבעירה הפנימית שנוצרו כתוצאה מכך, אבל יש גם שלווה ותחושת רוגע מה-V8 המשיי הזה.

מרצדס אולי כבר מדברת על מערכת המידע והבידור מהדור הבא שלה – אבל היום, שום דבר במעמד המכוניות הזה אינו יוקרתי או טכנולוגי פורוורד כמו הגרסה הזו של MBUX. ראוי שמרצדס לא יישמה את גרסת ה-Hyperscreen של MBUX של EQS גם על ה-Maybach. משטחים רחבים של עץ מרופד ומתגי מתכת מורכבים נראים מתאימים יותר לרכב הזה, ובכל מקרה, הרוכב במושב האחורי אפילו לא ירוויח ממסך מסיבי במושב הקדמי, אז מה הטעם בזה?

כל מה שקשור לנהיגה ולרכיבה ב-Maybach הוא קל, וזה חיוני ליוקרה. אפילו גודל הסדאן הזה לא גורם לבעיות הודות ל-10 מעלות של נעילה מנוגדת שהגלגלים האחוריים מסוגלים לה. סובבו את הגלגל עד הסוף, ומעגל הסיבוב דומה ל-C קלאס – זה מזעזע.

אפשר אפילו לקרוא למייבאך מציאה לעומת מכוניות סדאן מסיביות אחרות בסגמנט זה. ה-Bentley Flying Spur V8 מתחיל בקצת יותר מ-$200,000, וה-Rolls-Royce Ghost הוא רק עודף טהור ב-$343,000. מכונית המבחן שלי יצאה ל-227,900 דולר לאחר אופציות, ולמרות שזה מחיר סטרטוספרי לשלם עבור כל רכב, היא מספקת חוויה שאין כמותה בשום דבר אחר בנקודת המחיר האמורה. הניסוי של מרצדס-מייבאך שהחל עוד ב-2014 מעולם לא היה טוב יותר ממה שהוא עכשיו.

פוסטים דומים

Leave a Reply