פסיקה רגולטורית מקרבת את דלוריאן החדשה למציאות, אומר בעל המותג הנוכחי – אבל קלאסיקת שנות ה-80 המתגלגלת עשויה להפוך לחשמל

6
פסיקה רגולטורית מקרבת את דלוריאן החדשה למציאות, אומר בעל המותג הנוכחי – אבל קלאסיקת שנות ה-80 המתגלגלת עשויה להפוך לחשמל
צילום: DeLorean Motor Company.

חברת DeLorean Motor Companyהחברה שבסיסה בהאמבל, טקסס, המחזיקה כיום במותג הרכב האגדי DeLorean DMC, הצהירה השבוע כי מסמך כלל שוחרר ב-15 בינואר על ידי המינהל הלאומי לבטיחות בדרכים (NHTSA) מקרב את הייצור המובטח שלהם של רכב DeLorean חדש צעד גדול יותר למציאות.

עם זאת, יצרנית הרכב גם ציינה כי דלוריאן החדשה עשויה להיבנות עם מערכת הנעה חשמלית ולא פנימית.

הרגולציה, פועל יוצא של Fixing America’s Surface Transportation Act (הידוע גם בשם FAST Act), שנחתם בחוק על ידי הנשיא אובמה ב-2015, מאפשרת פטור מתקני בטיחות פדרליים לרכב מנועי מסוימים ליצרנים בנפח נמוך של רכבי העתק.

“נפח נמוך” מוגדר כייצור של עד 325 יחידות, וההעתקים חייבים להידמות לכלי רכב שיוצרו באופן קונבנציונלי מלפני יותר מ-25 שנה.

SEMA (The Specialty Equipment Market Association), קבוצת סחר בציוד רכב לאחר שוק, שפעלה במשך שנים ללא לאות למען תקנה זו, מחאה כפיים לפסיקה הסופית השבוע.

“המחסומים בוטלו”, אמר נשיא ומנכ”ל SEMA, כריסטופר ג’יי קרסטינג הַצהָרָה. “חברות יוכלו להעסיק עובדים, להתחיל לייצר חלקים ורכיבים נחוצים, ולייצר ולמכור מכוניות”.

בפוסט בבלוג של 20 בינואר, חברת DeLorean Motor Company, שרכשה זכויות על המותג כמו גם מלאי חלקים שלא נמכר מיצרנית הרכב המקורית DeLorean ב-1995, הגיבה ברמה דומה של התלהבות לגבי ההשפעה של הפסיקה הסופית על יצירת החלום. של בניית DeLoreans חדשים למציאות, תוך ציון כי “חברות כמו DeLorean יוכלו כעת להגיש בקשה להרשאה לייצור ולמכור כלי רכב במסגרת תוכנית זו.”

לפי Road and Tracק, התוכנית המקורית של החברה הייתה למכור מספר צנוע של רכבי דלוריאן חדשים – כ-50 בשנה – במחיר של כ-100,000 דולר.

עם זאת, בגילוי נאות שעלול להרגיז כמה מחובבי דלוריאן בעלי התפיסה המסורתית יותר, החברה ציינה גם כי “אנחנו שוקלים לעבור לכלי חשמלי כעתיד”, תוך ציון דאגות לגבי יכולתם לשמור על עמידה בפליטות פלטפורמת בעירה פנימית לכלי רכב שהם תכננו במקור להתחיל לבנות ב-2017.

נראה שקשה לחזות כיצד השוק עשוי להגיב לרעיון של דלוריאן חשמלי, אם כי הרעיון למצוא 50 לקוחות בשנה לרכב בייצור מוגבל אינו נראה מרתיע, אינטואיטיבית.

למעשה, מערכת הנעה חשמלית עשויה להיות דרך לא פשוטה להפיח התרגשות חדשה ברכב שבגלגולו המקורי, היה ידוע לשמצה חסר כוח.

מנוע חשמלי חזק עשוי להיות בדיוק מה שה-DeLorean צריך כדי לספק סוף סוף ביצועים התואמים את הקווים המלוטשים וגימור הנירוסטה של ​​החלק החיצוני.

על הסופר

ביל הייוורד

ביל הייוורד, סופר, משווק וחובב מכוניות, הוא עורך ומוציא לאור של AutoNewsblaster. במקור יליד פרברי מרילנד של וושינגטון הבירה, הוא מתגורר כיום בדרום מרכז פנסילבניה. צור קשר: [email protected] או 717-968-0883.

פוסטים דומים

Leave a Reply