עיצוב מחדש של מיצובישי אאוטלנדר 2024, מפרט PHEV, מחיר ותאריך יציאה

0
עיצוב מחדש של מיצובישי אאוטלנדר 2024, מפרט PHEV, מחיר ותאריך יציאה

כשיגיע להופעתו בשנה שלאחר מכן, מיצובישי אאוטלנדר 2024 המשונה יכלול מספר שדרוגים. העיצוב הקדמי העתידני התבסס על דגם קודם של Xerox שהיה להיט גדול מיד.

למרות שהאאוטלנדר חולק את אותה פלטפורמה כמו ניסאן רוג שלוש השורות, חשוב לציין שהמושבים האחוריים ביותר של דגם זה אינם מיועדים למבוגרים. מנוע ארבעה צילינדרים בעל 181 כוחות סוס של האאוטלנדר הינו סטנדרטי עם CVT והנעה קדמית, בעוד הנעה לכל הגלגלים זמינה כאופציה. זמין גם ההיברידית הפלאג אין, המורכבת ממנוע 2.4 ליטר ארבעה צילינדרים ושני מנועים חשמליים המייצרים יחד 248 כוחות סוס.

2024 מיצובישי אאוטלנדר מראה חיצוני

בעקבות מהפך מקיף שהושלם בשנה הקודמת, מיצובישי תבצע כמה התאמות עדינות באאוטלנדר החדש. המראה העתידני שומר אך כעת יש לו מראה מושך יותר.

בנוסף לכך, יש לו גריל גדול מאוד ופנסים קטנים במיוחד. רכב השטח הקרוב יושב על אותה פלטפורמה כמו הדור הנוכחי של ניסאן רוג, מה שמביא ליתרונות רבים. בכל מקרה, אנו ממליצים על דגם ה-SEL הבינוני. דגם זה כולל גלגלי 20 אינץ’, דלת חשמלית ותכונות סיוע לנהג כמו בקרת שיוט אדפטיבית וסיוע לשמירה על הנתיב.

שינויים פנימיים

מיצובישי אאוטלנדר 2024 החדש מציע נפח נוסעים גדול יותר בתוך הרכב מאשר קודמו בגלל עלייה במידות האורך, הרוחב ובסיס הגלגלים. כמו כן, בהשוואה לדגם הקודם, לדגם הזה יש פריסת לוח מחוונים מתקדמת הרבה יותר ומבחר מעודן יותר של חומרים לחיפוי הפנים. בנוסף, יש מגוון של ציוד מודרני נגיש, כולל צג ראש למעלה ומקבץ מד דיגיטלי בגודל 12.3 אינץ’.

באשר לנוחות בפנים, לשתי השורות הראשונות יש מרווח גדול יותר לירכיים ומרווח לרגליים, אבל יש מעט מאוד מקום למבוגרים להתמתח במושב השלישי. פולקסווגן טיגואן הוא הקרוסאובר היחיד במחלקתו המציע ישיבה נוחה לשבעה. עם גידול של רגל מעוקב בקיבולת הכוללת מאחורי השורה השנייה והשלישית, לאאוטלנדר החדש יש יותר מקום למטען הפעם.

פנים מיצובישי אאוטלנדר 2024

2024 מיצובישי אאוטלנדר אפשרויות מנוע

הדגם הבסיסי של מיצובישי אאוטלנדר 2024 זמין עם מנוע 2.5 ליטר משולב ארבעה צילינדרים המסוגל להפיק 181 כוחות סוס ומומנט של 181 פאונד רגל. דגם זה מגיע אופציונלי עם תיבת הילוכים אוטומטית בעלת יחס העברה המשתנה ללא הרף (CVT). למרות שזמני התאוצה של האאוטלנדר דומים לאלו של הקרוסאוברים הקומפקטיים של ה-CX-5 ושל קיה ספורטאז’, הם מרגישים פחות מגיבים ויותר רדומים במהירויות כביש מהיר.

התחושה הזו היא בגלל תיבת הילוכים CVT חסרת ההילוכים של אאוטלנדר. מלבד זאת, לגרסה ההיברידית פלאג-אין יש תפוקת כוח מקסימלית גבוהה יותר, ואנו צופים שתהיה לה תאוצה משופרת במקצת. דגם זה כולל ארבעה צילינדרים בנפח 2.4 ליטר וזוג מנועים חשמליים, שהניבו 248 כוחות סוס משולבים.

מיצובישי אאוטלנדר 2024 מאחור

כמה עולה מיצובישי אאוטלנדר 2024 עמוס במלואו?

אנו צופים כי המחיר הבסיסי של גרסת הכניסה של מיצובישי אאוטלנדר 2024 עם הנעה קדמית יישאר בערך כפי שהוא כעת. זה אומר שזה יעלה בערך 27,000 $.

הדגם היקר ביותר שיש הוא אאוטלנדר SEL עם הנעה לכל הגלגלים. דגם זה מתחיל ב-$36,000. עם זאת, אנו צופים שה-Outlander PHEV העתידי יהיה איפשהו באמצע הטווח הזה כאשר הוא סוף סוף ייצא לשוק ב-2023.

פוסטים דומים

Leave a Reply