מרצדס בנץ A קלאס ו-B קלאס על פי הדיווחים בדרכם החוצה – מרצדס בנץ בלוג

4
מרצדס בנץ A קלאס ו-B קלאס על פי הדיווחים בדרכם החוצה – מרצדס בנץ בלוג

מרצדס בנץ הכריזה בחודש מאי על אסטרטגיה חדשה שתראה את יצרנית הרכב מתמקדת ברכבים עם נפח נמוך יותר אך עם מרווחים גבוהים יותר.

כחלק מהאסטרטגיה, מרצדס תצמצם את היצע המכוניות הקומפקטיות שלה. המנכ”ל אולה קאליניוס רמזה בעבר ששלושה חברים ממגוון המכוניות הקומפקטיות שלה, בן שבעת החברים, יבוטלו כאשר יוצג מגוון מעוצב מחדש החל מ-2025, והנדלסבלאט הגרמני (נדרש מנוי), תוך ציטוט של מספר גורמים פנימיים, דיווח ביום שלישי כי השלושה יכללו ה-A קלאס סדאן והאצ’בק, כמו גם המיניוואן B קלאס.

זה ישאיר אותנו עם מכונית הסדאן דמוית ה-CLA-Class, ה-CLA-Class Shooting Brake ו-GLA-Class ו-GLB-Class.

ה-A קלאס, שנמצאת כעת בדור הרביעי שלה, היא אחד מכלי הרכב הנמכרים ביותר בסדרת מרצדס, כאשר המכירות באירופה לבדה מגיעות לקרוב ל-120,000 יחידות בשנת 2021. עם זאת, השוליים שלה כנראה דלים מכדי להתגבר על לחצי העלויות של יצרניות הרכב מתמודדים, כמו המעבר לרשתות הנעה חשמליות וכן עליית מחירי אנרגיה וחומרי גלם.

מרצדס מוכרת רק את ה-A קלאס סדאן בארה”ב, אם כי הדגם יוסר לאחר 2022 כאשר גרסה מעודכנת תוצג לשאר העולם.

הדור הבא של מכוניות קומפקטיות של מרצדס אושר לאמץ פלטפורמה מודולרית חדשה הידועה בשם MMA (Mercedes Modular Architecture). פלטפורמת ה-MMA מפותחת עבור רכבי EV קומפקטיים וקטנים, אם כי עדיין צפויה לתמוך במנועי בעירה פנימית בתצורות היברידיות. זו תהיה הפלטפורמה האחרונה של מרצדס לעשות זאת, שכן כל הפלטפורמות העתידיות יהיו עבור רכבי EV בלבד.

פוסטים דומים

Leave a Reply