מנכ”ל מרצדס-בנץ רומז ש-A-Class עשויה להיות גורלית – בלוג מרצדס בנץ

0
מנכ”ל מרצדס-בנץ רומז ש-A-Class עשויה להיות גורלית – בלוג מרצדס בנץ

ייתכן שמרצדס-בנץ תשליך אחד או יותר ממוצרי הכניסה שלה בעתיד הלא רחוק.

לפי אוטוקאר, אולה קלניוס, מנכ”לית יצרנית הרכב, אמרה למשתתפים בפסגת עתיד המכוניות בהנחיית הפייננשל טיימס: “אנחנו נדבר יותר בשבוע הבא, אבל זו לא המטרה שלנו להיות מתחרה של יצרניות הנפח.

“זה לא מה שהמותג מרצדס בנץ מייצג. אז הישארו מעודכנים בכל הנוגע לפורטפוליו המוצרים שלנו. אבל אנחנו מעדיפים להסתכל למעלה מאשר למטה.”

לא ברור לאיזה דגם Källenius מתייחסת, אך לחברה יש מספר מוצרים שנוסעים על ארכיטקטורת ה-MFA2 הקדמית והכל-גלגלית שלה, כולל A-Class סדאן וצוהר, CLA “קופה ארבע דלתות”, B-Class מיני מוביל אנשים, קרוסאובר GLA חמישה מושבים, ו-GLB קרוסאובר שבעה מושבים. יש גם את EQA EV מבוסס GLA.

ה-A קלאס הנוכחית היא הדגם הוותיק ביותר ברשימה זו, לאחר שהופיעה לראשונה בשנת 2018. בשווקים שבהם היא נמכרת, היא משמשת כנקודת הכניסה למגוון מרצדס-בנץ.

מרצדס בנץ הודיעה לאחרונה כי ה-A-Class סדאן תוסר מהשוק האמריקאי עד סוף 2022, כאשר ה-CLA וה-GLA יהפכו לדגמים הזולים ביותר של המותג שם.

למרות שאיננו מודעים לשום מידע פנימי, ה-A קלאס, עם השוליים הדקים שלה, וה-B-קלאס, הפונה בעיקר לרוכשים אירופאים, נראים ככלי הרכב הסבירים ביותר להדחה.

אם יימסרו ל-A-Class את מסמכי ההתפטרות שלה, סביר להניח שהיא תבוטל בסוף מחזור החיים הנוכחי שלה, שכן אבות טיפוס עם מתיחת פנים נרגלו עוד בדצמבר.

כמו מתחרות היוקרה הגרמניות שלה, מרצדס בנץ העדיפה ייצור של דגמים גדולים ורווחיים יותר מאז פגיעת המחסור במוליכים למחצה.

בנוסף, מרצדס-בנץ דיברה זמן רב על קיצוץ מבחר הדגמים הנרחב שלה עם מנועי בעירה פנימית על מנת לפנות מקום וכספי פיתוח לדגמים חשמליים חדשים, כגון EQE, EQE SUV, EQS ו-EQS SUV.

לשם כך, החברה ביטלה את הדגמים הקשיחים SLK/SLC הניתן להמרה, ודגמי S-Class שתי דלתות. בקרוב היא תאחד את ה-C קלאס וה-E קלאס קופה וניתנת להמרה להרכב אחד.

פוסטים דומים

Leave a Reply