איך להרתיע גנבי רכב בתקציב נמוך

12
איך להרתיע גנבי רכב בתקציב נמוך

מצוקת האספקה ​​העולמית שנגרמה על ידי מגיפת Covid-19 מעמיסה על שוק הרכב החדש כבר כמעט שנתיים, אבל זה לא ההשפעה היחידה. מחסור בחלקי רכב הוביל לעלייה בגניבות רכב בבריטניה – כפי שדיווחנו לאחרונה מומחה הרכבגניבות כלי רכב בבריטניה ב-12 החודשים האחרונים עלו על 90,000.

המכונית שלך צפויה להיות אחד הדברים היקרים ביותר בבעלותך, אז אילו צעדים עליך לנקוט כדי להגן עליה מפני פושעים? למען האמת, הדרכים היעילות ביותר להרתיע פושעים עשויות להיות יקרות למדי, כמו אחסון המכונית שלך במוסך נעול או הצבת מצלמת אבטחה יקרה לצד הבית שלך, בשל אינספור כאבי הראש שהם גורמים לגנבים.

עם זאת, הרוב הגדול של גניבות המכוניות בבריטניה הן אופורטוניסטיות במהותן – פושעים יחפשו מטרה קלה שהם יכולים לגנוב במהירות – ואם אתה חונה בחניה שלך או ברחוב, יש הרבה שלבים פשוטים ויחסית מוצרים זולים שאתה יכול לקנות שסביר שישכנעו פושעים פוטנציאליים להמשיך ללכת.

המכוניות הגנובות ביותר בבריטניה

מקור: משרד הסטטיסטיקה הלאומית (ONS), 2022

באופן לא מפתיע, המכוניות הנגנבות ביותר בבריטניה הן גם מהמכוניות החדשות הנמכרות ביותר, וגם כמה מהמכוניות השאפתניות ביותר. למרות שכל המכוניות החדשות מגיעות עם ערכה למניעת גניבה ברמה, כמו אימובילייזרים ודלתות נעילה ללא נעילה, זה עדיין לא מספיק כדי למנוע פושע נחוש.

צעדים פשוטים להרתעת גנבי רכב

בואו נתחיל עם היסודות, וכמה טיפים יעילים שתוכלו ליישם כבר עכשיו:

חנה באזור מאובטח ומואר במידת האפשר
המקום בו תבחר לחנות באמת יכול לעשות את כל ההבדל. חניה של המכונית שלך באזור מואר יכולה להיות גורם מרתיע טוב, אז שימו לב למקומות חניה ברחוב שלכם עם פנס רחוב עילי, או אולי תחמו את שביל הגישה שלכם בכמה נורות סולאריות עם תחזוקה נמוכה כדי להגדיל את הסיכוי שגנבים פוטנציאליים יכולים להיות מזוהה.

סובב את הגלגלים הקדמיים של המכונית שלך לשפת המדרכה
חניית המכונית שלך בעמדה שבה לא קל לפושעים פוטנציאליים לעשות מילוט מהיר היא עוד אמצעי הרתעה פשוט אך יעיל. אם גנב אכן מצליח להיכנס, התמרון הנוסף שביצעת לו יכול לתת לך כמה שניות קריטיות כדי לראות אותו היטב ולהתקשר למשטרה.

בדוק שוב שהמכונית שלך נעולה
בין אם אתה משתמש בשלט מפתח או במפתח ידני, מומלץ לוודא שהמכונית שלך נעולה על ידי נסיון ידיות הדלת בכל פעם שאתה חנה. גם אם המכונית שלך נתנה לך הבזק פנס או לחיצה קולית כדי לומר לך שהיא נעולה, יש גנבים שמשתמשים ב’ג’מרים’ כדי ליירט את האות בין השלט למכונית, ומשאירים את המכונית לא נעולה ופגיעה.

קח איתך את חפצי הערך שלך
גנב לא בהכרח רוצה לגנוב את המכונית שלך – יכול להיות שהוא פשוט מחפש ריסוק מהיר של כל מה שהשארת במושב הקדמי. אפילו שינוי רופף כלשהו יכול לתת לפושעים את המוטיבציה הנדרשת לכוון את המכונית שלך. אם אתה מודאג במיוחד מגניבות רכב באזור שלך, מומלץ גם להסיר את מדף החבילות האחורי כדי להראות שאין שום דבר בעל ערך בתא המטען שלך.

אחסן את מסמכי המכונית שלך בבית
תא הכפפות עשוי להיראות כמו מקום טוב לשמור בו את יומן המכונית או את רישומי השירות, אך אחסון מסמכים אלה ברכב שלך מקל על מכירתו אם הוא נגנב. זה גם יכול להפוך אותך לקורבן להונאת זהות, אז אל תשאיר גם מסמכים מזהים אחרים במכונית שלך, כמו דפי חשבון בנק או רישיון הנהיגה שלך.

היזהרו אחר משאיות גרר חשודות
כמה גנבים מקצועיים פועלים בכך שהם מחברים את המכונית שלך למשאית גרר ונוסעים משם, ואז פורצים לרכב במקום פרטי יותר. שים לב למשאיות גרר לא ממותגות שחונות ברחוב שלך, מונעות על ידי אנשים בלבוש נינוח. אם אתה מזהה משהו כזה, דווח על כך למשטרה המקומית בהקדם האפשרי.

שמור את המפתחות שלך בקופסת פח
אם זה עתה סיימתם להוציא קופסת ביסקוויטים מהארון, תוכלו להשתמש בפח הריק – או בכל קופסת מתכת דומה – כדי להגן על המכונית שלכם מפני פושעים. זה אולי נראה כמו רעיון פשוט להסתיר את המפתחות שלך מגנבים ערמומיים, אבל זו למעשה דרך שימושית מאוד להגן על המכונית שלך מפני התקפת ממסר. מה זה התקפת ממסר, אתם שואלים? תמשיך לקרוא…

ממסר התקפות וכיצד למנוע את התרחשותן

מפתחות רבים של רכב מודרניים ‘ללא מפתחות’ משדרים אות כמעט מתמשך להתריע בפני המכונית שהיא בקרבת מקום, מה שמאפשר לך לפתוח את הדלת ולהתניע את המנוע מבלי לשלוף את המפתח מהכיס. זה די נוח, אבל זה גם מהווה בעיה.

מכוניות אלה ללא מפתח פגיעות לטקטיקת גניבה מסוימת הנקראת מתקפת ממסר, שבה גנב אחד משתמש במכשיר אלקטרוני זול כדי ללכוד את האות ממפתח רכב קרוב (גם אם הוא בתוך הבית שלך) ולהעביר אותו לגנב אחר עם ממסר אחר. מכשיר שמחכה ליד המכונית שלך. זה מרמה את הרכב לחשוב שהמפתח קיים ומאפשר לגנבים לפתוח את הנעילה ואולי להתניע אותו.

לכן, תמיד כדאי לשמור את שלט המפתח שלך – ואת החילוף – במרכז ככל האפשר בתוך הבית שלך, ולא קרוב לדלתות או חלונות, כדי שגנבי ממסר יתקשו להגיע לאות השלט. לחלופין, כפי שהוצע לעיל, אתה יכול להגן על האות היוצא של השלט כשאתה בבית על ידי הנחת המפתח בקופסת פח מכוסה או נרתיק מסוג Faraday שעוצב במיוחד.

אתה יכול גם לכבות תכונה זו ללא מפתח. אם אינך מוצא הוראות לכך במדריך למכונית שלך, פנה לסוכנות המקומית שלך, שאמורה להיות מסוגלת לעזור.

שיטות נפוצות אחרות בהן משתמשים גנבי רכב כוללות:

פריצת האנוי
זה נקרא על שם מבצע משטרתי להילחם בפריצה כזו, זה המקום שבו פושעים מקבלים גישה לבית שלך תוך שימוש בכוח גס כדי לגנוב את מפתחות המכונית שלך ולברוח מהירה. זוהי למעשה טקטיקה נפוצה למדי בבריטניה, וניתן לשבש אותה על ידי שמירת מפתחות המכונית שלך במגירה נעולה לא בולטת.

גניבת מפענח טורבו
ידוע שגנבים קונים מפענחי טורבו המשמשים באופן מסורתי נפחים כדי לכוון למכוניות עם מנעולי דלת ידניים. זהו בעצם מפתח שלד שמתיישר לצורת חור המנעול הריק כדי לפתוח את הדלת.

שיבוט מפתחות משדר
סוג זה של גניבה יכול לקרות אם גנבים מצליחים להשיג את המפתחות שלכם כשהם נמצאים במוסך המקומי לצורך תיקונים או בשטיפת המכוניות. המפתח משובט, מוחזר לקורבן, והמכונית נגנבת מאוחר יותר כאשר חונה בבית.

רכישות שימושיות שמשפרות את אבטחת המכונית שלך

גלאי תנועה

איפה: על שביל הגישה שלך או מעבר למדרכה מהמכונית שלך
מחיר ממוצע: 15 ליש”ט – 30 ליש”ט

מערכות זולות אלו המנטרות את התנועה יכולות להתריע על כל פעילות חשודה סביב המכונית שלך בזמן אמת. עם זאת, הם מועדים לאזעקות שווא, בין אם מהולכי רגל חולפים, מחיות המחמד שלך או רוח חזקה.

פאוץ’ של פאראדיי

איפה: נרתיק מפתח שחוסם את אותות מפתח הרכב שלך
מחיר ממוצע: 5 ליש”ט – 9 ליש”ט

אחסון המפתחות שלך בתיקים אלה בבית מקטין מאוד את הסיכוי שמכוניתך תיגנב בהתקפת ממסר על ידי חסימת האות של שלט המפתח שלך. אתה יכול לאחסן גם חפצי ערך אחרים בתיק, והם קלים לנשיאה גם כשאתה בחוץ. עם זאת, תיקי פאראדיי שימושיים באמת עבור אלה עם מכוניות ללא מפתח.

נעילת הגה

איפה: מעבר להגה של המכונית שלך
מחיר ממוצע: 30 – 50 ליש”ט

התקנה של מנעול הגה בכל פעם שאתה חניה בהחלט יגרום לגנבים לחשוב פעמיים על מיקוד המכונית שלך. הם מהווים גורם מרתיע חזותי לעבריינים אופורטוניסטים, ומעכבים מאוד גנבים שאכן מצליחים להיכנס למכונית שלך. אם גנב יתניע את המכונית שלך וינסה לנסוע, הוא לא יוכל לתמרן את המכונית, מה שהופך את ניסיון הגניבה לחסר טעם.

נעילת בלם הגה

איפה: ווים מאחורי בלם המכונית ותחתית גלגל ההגה
מחיר ממוצע: 30 – 50 ליש”ט

מכשיר זה הוא בעצם מקל מתכת שמונע מגנבים לנהוג במכונית אם הם זכו להיכנס. הם יציבים וקשים מאוד להסרה בהתראה קצרה.

נעילת גלגלים אוניברסלית

איפה: לגלגל הקדמי של המכונית שלך
מחיר ממוצע: 30 – 60 ליש”ט

למרות שזה עשוי לגרום לרכב שלך להיראות כאילו הוחרמה ולעורר כמה מבטים מופתעים מהשכנים שלך, מנעול גלגלים אוניברסלי המותקן על אחד מהגלגלים הקדמיים של המכונית שלך הוא הרתעה ויזואלית נהדרת שבטוח תגרום לכל גנב לעתיד להיות כאב ראש. עם זאת, זה יעכב את הנסיעה היומית שלך, אז אולי המכשיר הזה הוא הטוב ביותר עבור המכונית בחניה שלך, שאתה ממעט להוציא לסיבוב.

גשש GPS

איפה: מוסתר בתוך המכונית, רצוי במקום שקשה להגיע אליו
מחיר ממוצע: 45 – 150 ליש”ט

המכשיר הזה מיועד באמת לאחר שמכוניתך נגנבה והוא בתנועה. רוב העוקבים בשוק יוכלו לתת לך את מיקום המכונית שלך מדויק עד עשרה מטרים, מה שעוזר לך ליידע את הרשויות ובתקווה לאחזר את המכונית שלך לפני שהוא ייפגע, יופשט או פשוט ייעלם כליל.

עמוד אבטחה נשלף

איפה: בקצה השביל שלך
מחיר ממוצע: 40 – 80 ליש”ט

מתקנים אלה מהווים אמצעי הרתעה שימושי אם אתם חונים על שביל צר צר. זה דורש קצת יותר עבודת רגליים מאשר אפשרויות אבטחה אחרות, עם זאת, אלה צריכים להיות מוברגים היטב לבטון של שביל הכניסה שלך. כאשר העמוד מותקן, העמוד יעצור מגנבים שהגיעו לרכב שלך לחזור לאחור מחוץ לשביל הגישה, וניתן לקפל את העמוד לרצפה לפני שאתה נוהג משם.

תחריט חלונות אבטחה

איפה: על חלונות המכונית שלך
מחיר ממוצע: 20 פאונד

זה מורכב מחריטה גלויה של כל חלונות הרכב עם הלוגו של מרשם האבטחה הבינלאומי (ISR) וקוד ייחודי לרכב. זה גורם מרתיע ויזואלי טוב, וגם מגדיל את הסיכוי לזהות את המכונית שלך ולהחזיר אותה במקרה של גניבה.

נעילת דוושת מצמד נגד גניבה

איפה: מתחת למצמד או דוושת הגז של המכונית
מחיר ממוצע: 12 – 25 ליש”ט

זהו מעמד מתכת קטן שיושב מתחת לדוושת המצמד או ההאצה של המכונית וננעל במקומו, כלומר לא ניתן להשתמש בדוושות. זה הופך את המכונית לחסרת תועלת מבלי להסיר את נעילת הדוושה, וזה לא קל בלי המפתחות. בניגוד לנעילת הגה, לעומת זאת, היא לא ממש גלויה ולכן אין לה את אותו גורם הרתעה.

קרא עוד:
פוסטים דומים

Leave a Reply