איזה סוג של נזק לדפנות הצמיג הוא מסוכן?

10
איזה סוג של נזק לדפנות הצמיג הוא מסוכן?

לדפנות – או לדפנות – של צמיגי רכב יש עבודה קשה, התומכים במשקל המכונית, מתכופפים נגד שוליים וממורות מהירות וסופגים את הפגיעה מבורות תוך שמירה על צמיג אטום לחשוק הגלגל.

הם מחוזקים לקראת הנסיונות הללו, אבל עדיין יכולים לקלוט חתכים, סדקים ובליטות. התעלמות מנזק שכזה מגדילה את הסיכון לכשל בצמיג בשלב מסוים בעתיד, אולי התפוררות הדופן והתפוצצות.

מכיוון שמומלץ לך לבדוק באופן קבוע את משטח הצמיג לבלאי, זה גם הזמן להסתכל על הדופן. זכור לבדוק גם את החלק הפנימי של הדריכה/דופן. היכן שבטוח לעשות זאת, שכבו על הגב והשתמשו בלפיד כדי לעזור לכם.

כיצד לבדוק נזק לדופן

דופן צמיג לא תמיד אחידה לחלוטין; לפעמים יהיו גומות גומות ושקעים. חריצים אינם מזיקים ואינם פוגעים במאפייני הנהיגה או הבטיחות. הגומות שטחיות. אתה מחפש בליטות ופיצולים.

בבדיקת MOT, כמו גם בדיקת עומק הדריכה המינימלי החוקי על פני לפחות ¾ מרוחב הצמיג (1.6 מ”מ) צפויים גם צמיגים לנזק גלוי.

עבור חתכים, מדריך בדיקת הרכב הממשלתי ממליץ לבוחנים להיכשל אם ניתן לראות רובד או חוט כלשהו (המבנה הפנימי של הצמיג) מבלי לגעת בצמיג או שניתן לראות זאת על ידי קיפול גומי לאחור או פתיחת חתך עם מכשיר קהה.

בעת הערכת גושים או בליטות מומלץ לבודקים להבחין בין גליות רגילות הנובעות מייצור, לבין גושים או בליטות הנגרמים מהידרדרות מבנית.

בליטה חיצונית בולטת בדופן הצמיג מצביעה על כך שחבלי חיזוק בפנים נהרסו בתוך הפגר. זה כשל וצריך החלפה.

כאשר אתה בודק את הדופן, המשך למעלה אל המשטח וחפש חפצים כגון מסמרים או זכוכית מבצבצים מהצמיג. אתה יכול לצפות שחלקים של חצץ ייכנסו בין המדרגות, אבל אבנים חדות עלולות להוביל גם לפנצ’ר איטי.

קרא עוד:

לאן נעלם מדור התגובות?

נאלצנו להשבית את קטע ההערות שלנו עקב כמה בעיות טכניות. אנחנו עובדים על זה, ונקווה שיהיה פתרון בקרוב.

פוסטים דומים

Leave a Reply